Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir ?

Bir web sitesinin istenilen ve belirtilen anahtar kelimelerde Google, Msn, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında ilk sayfalarda ve üst sıralarda çıkması için web sitesinin içinde ve dışında birçok durum hesaba katılarak yapılan teknik düzenlemelerin tamamına Arama Motoru Optimizasyonu denir.

Sosyal Medya Hızlı ve Günceldir

Resmi bir duyurunun çevrimiçi yayımlanması veya firmanın yapılan bir şikayete tepki vermesi haftalarca sürebilmektedir. Twitter gibi sosyal medya kanalları ise dakikalar içerisinde tepki verebilmektedir. Tüm dünyayı bir olay veya durumdan haberdar etmek, sosyal medya icin mesaj kutusunu doldurmak ve gönder tuşuna basmak kadar kolay olabilmektedir.

Sosyal Medya Ucuzdur

Geleneksel medyada milyon dolarları bulan yatırım bedelleri sosyal medyada yerini küçük rakamlara bırakabilmektedir. Facebook, Twitter ve benzeri ağlarda hesap oluşturmanın hiçbir maliyeti yoktur. Bir soysal medya stratejisine sahip olan ve çalışanlarını bununla güdeleyen bir firmanın maliyeti sadece zaman olacaktır. Sosyal medyanın su veya bu bolümde birkaç saat uğraşmak gerekebilir; hatta podcast kayıtlarında bu sure bir aya dahi çıkabilmektedir.

Sosyal Medya İletişimi Kolaylaştırır

Kullanım alanları çeşitlidir: Sosyal medyayı müşterilerle iletişime geçmek için kullanabilmektedir. Böylece müşterilerin uyarıları ve eleştirileri direkt işleme konulabilmekte ve bu sayede iyileştirilmiş bir ürün veya hizmet ortaya çıkarılabilmektedir. Sosyal medyayı elbette firma içi iletişim için de kullanılabilmektedir. Kapalı bir Twitter veya Facebook grubu tüm çalışanların direkt şef tarafından bilgilendirileceği biçimde yapılandırılabilmektedir. Bu tarz bir yapılandırmada dışarıdan kimse yazılanları okuyamamaktadır.

Powered by WHMCompleteSolution